Омерзени сме от нелепите обвинения и лъжи, които се изсипаха по наш адрес
За молитвата
(Лука 11:1-4)
И когато се молите, не бъдете като лицемерите; защото те обичат да се молят, стоящи по синагогите и по ъглите на улиците, за да ги виждат човеците. Истина ви казвам: Те са получили вече своята награда
ОБРЪЩЕНИЕ
От протойерей Георги Менчев, иконом Благой Стоев и всички останали
наречени незаслужено „разколници”
Омерзени сме от нелепите обвинения и лъжи, които се изсипаха по наш адрес.
Всичко това отделно от клеветите, които новопроизведените свещеници си позволяваха да разпространяват , за да накарат хората да се отвърнат от нас, както и от грозните сцени, които са правили по време на богослужения.
Разбираем е страхът, който стои зад предизвиканите от тях скандали през последните дни. Когато си навредил умишлено на някого , и то на някой, който те е приел като брат, не очакваш той да храни топли чувства към теб. Не разбираме обаче как е възможно уважението към Църквата, на която би трябвало да служат, да е толкова малко, че да си позволят до там да вредят на авторитета й.
Никой от новопроизведените свещеници не е и няма да бъде отстранен от града.
Смятаме, че абсурдите, които чухме за себе си, не се нуждаят от коментар. И все пак ще споменем някои от тях - щели сме да преминем към македонската църква, били сме разколници, били сме селски свещеници.
Вярваме, християните в Сандански помнят, че ние бяхме тези, които се бориха за единството на Българската църква по време на разкола. Помнят, че сме свещеници в Сандански над 25 години.
Българската църква ни е по-скъпа от всичко.
Молим се и вярваме, че тя ще пребъде независимо от всичко, защото църквата – това сме всички ние, християните



