fbpx
Вторник, 11 Октомври 2016 11:52 Written by 
40 години Китаро-мандолинен оркестър - Сандански Китаро - мандолинен оркестър - Сандански

40 години Китаро-мандолинен оркестър - Сандански

С концерт в Дома на културата Китаро - мандолинен оркестър - Сандански отбеляза своят 40 годишен юбилей. Емоционалния концерт бе в памет на създаделят и ръководител на оркестъра Стефан Борилов.
По решение на настоятелството на НЧ "Отец Паисий - 1919" оркестърът ще носи неговото име - Стефан Борилов. В концерта взеха участие Национален китаро-мандолинен оркестър, Мандолинен оркестър „Елена Генова“ – Пазарджик, Китаро-мандолинен оркестър при НЧ „Никола Вапцаров – 1866“ – гр. Благоевград, Китаро-мандолинен оркестър при НЧ „Братя Миладинови – 1914“ – гр. Петрич и Китаро-мандолинен оркестър при НЧ „Отец Паисий – 1919“ – гр. Сандански.
Председателят на читалището Атанас Стоянов връчи плакет за принос в музикалното изкуство на Василка Манолева и на дъщерята на Стефан Борилов - Даниела Борилова, за принос в културния живот на град Сандански.
Всички участници получиха грамоти, а от името на кмета на община Сандански - Кирил Котев на оркестъра бе връчен поздравителен адрес.

Видяна 1494 пъти
Рейтинг
(1 Глас)
  • Нови

Този сайт използва бисквитки, тъй като те са важни за работата му. Чрез посещението си, вие приемате използването на бисквитки. Повече информация.