С концерт в Дома на културата Китаро - мандолинен оркестър - Сандански отбеляза своят 40 годишен юбилей. Емоционалния концерт бе в памет на създаделят и ръководител на оркестъра Стефан Борилов.
По решение на настоятелството на НЧ "Отец Паисий - 1919" оркестърът ще носи неговото име - Стефан Борилов. В концерта взеха участие Национален китаро-мандолинен оркестър, Мандолинен оркестър „Елена Генова“ – Пазарджик, Китаро-мандолинен оркестър при НЧ „Никола Вапцаров – 1866“ – гр. Благоевград, Китаро-мандолинен оркестър при НЧ „Братя Миладинови – 1914“ – гр. Петрич и Китаро-мандолинен оркестър при НЧ „Отец Паисий – 1919“ – гр. Сандански.
Председателят на читалището Атанас Стоянов връчи плакет за принос в музикалното изкуство на Василка Манолева и на дъщерята на Стефан Борилов - Даниела Борилова, за принос в културния живот на град Сандански.
Всички участници получиха грамоти, а от името на кмета на община Сандански - Кирил Котев на оркестъра бе връчен поздравителен адрес.
40 години Китаро-мандолинен оркестър - Сандански
- Нови
-
СЪОБЩЕНИЕ
Вторник, Фев 10 2026
Published:10 Фев 2026
Details -
КИД.АС EООД търси да наеме специалист „Водопровод и канализация“.
Четвъртък, Мар 20 2025
Published:20 Мар 2025
Details -
СЪОБЩЕНИЕ
Сряда, Апр 17 2024
Published:17 Апр 2024
Details -
СЪОБЩЕНИЕ
Вторник, Ное 15 2022
Published:15 Ное 2022
Details -
Животописта, като практика, анализ и синтез на споделената дигитална съдбовност
Неделя, Ян 10 2021
Published:10 Ян 2021
Details -
Стойности и значения, идващи от света на познатото/непознато
Петък, Ное 01 2019
Published:01 Ное 2019
Details -
Епископската базилика“ в Сандански се изпълни с духа на “...многая лета“
Неделя, Сеп 22 2019
Published:22 Сеп 2019
Details



